Start OBECNIE NA WARSZTACIE MODEL ORP ORZEŁ DAREUSA SKALA 1:50 PŁYWAJĄCY
MODEL ORP ORZEŁ DAREUSA SKALA 1:50 PŁYWAJĄCY
Wpisany przez Dareus   

 

 

  DAREUS  (czyli ja) ,zabrał się za dokończenie budowy modelu pływającego z funkcjami zanurzenia .

 Na starym kadłubie, który  przeleżał kilka ładnych lat,  WTC  z tłokiem i resztkami elektroniki z zatopionego ORP Wilk ( 2 )

  postaram się wykonać coś co jednak zadziała . Założenie jest dość ciekawe - nie kupuję specjalistycznych części a co mogę

to robię z pręcików ,rurek ,cyny ,kawałków blaszki oraz własnego pomysłu. To taka próba udowodnienia że można zrobić dobry

okręt ze śmieci . Jak się nie uda to coś tam dokupię :-)  Poniżej parę fot ze szczegółami technicznymi modelu ,niektóre z nich krótko opiszę ..

Trochę to nie po modelarsku ale staram się zachować oryginalne ślady łączenia blach jakie powstały na kadłubie podczas jego wykonywania przez Mariusza.

To mój ostatni model (a było ich sporo) i swój mały talent przelewam na budowę w miarę wiernego okrętu  z zachowaniem "odcisków palców" poprzedników. Taki chichot z poważnych modeli...Zobaczymy co z tego wyjdzie...Laughing.

W razie potrzeby rozwinięcia tematu zapraszam na forum , jest tam stary wątek z budowy tego okrętu który właśnie odświeżyłem   ...

Aby mniej pisać a więcej pokazać umieszczam filmy na kanale YouTube  do którego link jest na samym dole ... Filmy ułożone chronologicznie ..


mocowanie sterów rufowych - blaszki ,rureczki i kawałek blatu kuchennego  

fatalne lutowanie dławików ,niestety mimo kilku typów lutownic nie udało się wykonać tego profesjonalnie  

 

 

  Dalsze foty z wykończania kadłuba ORP Orzeł

  

 

Poniżej linki do filmików ukazujących działanie praktyczne w/w sterów, systemu balastowego i   zanurzania się rury WTC .

W miarę powstawania kolejnych filmów będę je umieszczał sukcesywnie .Zapraszam do kina

https://www.youtube.com/channel/UCRqb6glpk5hRDhrTAemKeRg/videos?view_as=subscriber

DAreus